Haber Arşivi

BUĞRA LEVENT OKULLARDAN YARINLARA PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI

  • 25.02.2020
  • bozuyuktso

 Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Okullardan Yarınlara programına katıldı.​

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen programa, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Oda/Borsa başkanları iştirak etti.

 

Hisarcıklıoğlu, program öncesinde Oda/Borsa Başkanları ile TOBB'da biraraya geldi.

 

-Cumhurbaşkanı Erdoğan

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan programda yaptığı konuşmada, “Hükümete geldiğimizde eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına yerleştirdik. Uzun yıllar boyunca eğitim-öğretim bütçesi devlet harcamalarının ilk sıralarında yer aldı. Ana sınıfından yükseköğrenime kadar her aşamada ülkemizin eğitim öğretim alt yapısını ve insan gücünü güçlendirdik” dedi.

 

Türkiye’de 18 milyonu aşkın öğrencinin sayıları 70 bini bulan eğitim kurumlarında eğitim hizmeti aldığını kaydeden Erdoğan, “Özel eğitim kurumları ve diğer eğitim-öğretim birimleri ile bu sayı 86 bine kadar çıkıyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın bunlara ilave olarak 21 bin dersliğe sahip 13 bin yeni okula ihtiyacı bulunuyor. Ayrıca mevcut okulların bir kısmında da depreme karşı güçlendirme çalışması yapılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

24.02.2020
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

BUĞRA LEVENT OKULLARDAN YARINLARA  PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI
BUĞRA LEVENT OKULLARDAN YARINLARA  PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI
BUĞRA LEVENT OKULLARDAN YARINLARA  PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI