Haber Arşivi

İDLİB’TE MEHMETÇİĞE YAPILAN HAİN SALDIRI VE BAHAR KALKANI HAREKATINA DESTEK HAKKINDA ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

  • 02.03.2020
  • bozuyuktso

Bilecik’te faaliyet gösteren Meslek Odaları ve Sendikalar, Suriye’nin İdlib kentinde Askerlerimize gerçekleştirilen hain saldırıya tepki gösterirken, İdlib’e yönelik başlatılan ‘Bahar Kalkanı Harekatı’na destek vermek amacıyla ortak bildiri yayınladı.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin, TSO Meclis Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında, bildiriyi kamuoyu ile paylaştı. Şükrü Keskin, “Devletimizin yanındayız” dedi.

Harekata tam destek mesajının verildiği ve hain saldırının kınandığı bildiride, “Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ortak açıklamada, şunları kaydetti:

“Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleştirilen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağolsun.

Askerlerimiz İdlib’te hem ülke sınırlarımızı hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa ne yazık ki pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz; Karşımızda insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor.

İşte rejim güçleri son olarak da yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı asla kabul edilemez. Dolayısıyla masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk devleti ve ordusu bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. ‘Bahar Kalkanı’ harekatıyla ödemeye başlamıştır.

Şunu herkes bilsin ki; biz, her tütlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik.

Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenab-ı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”  

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

02.03.2020
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

İDLİB’TE MEHMETÇİĞE YAPILAN HAİN SALDIRI VE BAHAR KALKANI HAREKATINA DESTEK HAKKINDA  ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
İDLİB’TE MEHMETÇİĞE YAPILAN HAİN SALDIRI VE BAHAR KALKANI HAREKATINA DESTEK HAKKINDA  ORTAK BASIN AÇIKLAMASI