Haber Arşivi

ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI AR-GE, SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİ.

  • 09.06.2021
  • bozuyuktso

Türkiye’nin havacılık, savunma ve makine ve endüstri alanındaki milli gücünü buluşturan Eskişehir Endüstri Fuarı ve fuarla eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İkili İş görüşmeleri ETO-Tüyap Fuar Merkezi’nin ev sahipliğinde başladı.

Fuarın ve ikili iş görüşmelerin açılış törenine T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, protokol ile şehir içinden ve şehir dışından gelen OSB, Oda ve teknoparkların temsilcileri katıldı.

Törende konuşan T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Eskişehir Endüstri Fuarı’nın açılışını Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir yaptı. Açılışta konuşan Demir, Eskişehir sanayisinin köklerinin çok eskiye uzandığını belirterek, Devlet Demir Yolları ve Havacılık Meslek Yüksekokullarıyla Eskişehir’in aynı zamanda sanayinin eğitim merkezi olduğunu dile getirdi. Savunma Sanayi Başkanlığı ve bünyesindeki firmalarla birlikte fuara katılma sebeplerinin Eskişehir’in savunma ve havacılık sanayisi şehri olduğunu belirten Demir, Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem şehre hem de sanayi sektörüne katkı sağlayacağını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından  protokol fuarda stant açan firmaları ziyaret etti.

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

09.06.2021
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI  AR-GE, SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİ.
ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI  AR-GE, SANAYİ VE TEKNOLOJİ FUARI AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİ.