Haber Arşivi

BOZÜYÜK TSO ORGANİZASYONUNDA KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR.

  • 29.07.2016
  • bozuyuktso

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Sponsorluğu ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 2016 Programının üçüncü etabına başlandı.

 

2016 Yılı içinde gerçekleştirilen eğitim programlarında Odamız Organizasyonu ile 60 kişilik Girişimci adayımız Girişimcilik Eğitimiz Sertifikalarını aldılar.

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT bugün dünya ekonomisinin en öncelikli sorunlarının başında istihdam ve yeni iş imkanlarının yaratılması ile ekonomilerin büyütülmesi olduğunu belirtti.

 

Buğra LEVENT açıklamalarının devamında..,  

“Odamız Sponsorluğunda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan adayların KOSGEB ‘den hibe desteğini nakit olarak tek kalemde alamayacaklarını, işletmelerini kurmaları ile birlikte yapacakları harcamalara göre belirlenen oranlar üzerinden nakit olarak alabileceklerini, bu konuda daha önce Girişimci Adaylarının bilgilendirilmedikleri için mağdur olduklarını ve bu durumun göz önünde bulundurularak hareket edilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizdi…”

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB Eğitimcisi Eskişehir Kamu Danışmanlık Proje Hazırlama ve Eğitim Merkezi Görevlisi Sayın Eşref Burçin ÖZSAÇMACI tarafından verilecek. Bozüyük'ten müracaat eden girişimciler 4 gün ve 32 saat sürecek olan kurstan faydalanmış olacak. 1 Ağustos tarihinde başlayacak olan Programın hemen devamında 5 Ağustos’ta ikinci Program devam edecek ve  8 Ağustos 2016 tarihinde sona erecektir.

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

29.07.2016

BOZÜYÜK

                                                                                                                   TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

BOZÜYÜK TSO ORGANİZASYONUNDA KOSGEB GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMLARI DEVAM EDİYOR.