Haber Arşivi


22

KOSGEB veri tabanında kayıtlı İmalat Sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinde yasaklı olmayan firmalara faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT İmalatçı firmalara yönelik KOSGEB destekli Kredi Programı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. 

..” KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB

Desteklerinden yasaklı olmayan İşletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla hazırlanan “2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Protokolü” imzalanmıştır.

 

            Bahse konu Kredi Programı;

            - İşletme başına üst limiti 1.500.000.-TL,

            - Sıfır (0) faizli,

            - İlk 6 (altı) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36

(otuzaltı) ay vadeli, olarak uygulanacaktır.

 

            Programdan yararlanmak isteyen işletmeler, protokole taraf Akbank T.A.Ş., Denizbank  A.Ş., T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Garanti Bankası A.Ş., Halk Bankası A.Ş., T. İş Bankası            A.Ş.,Vakıflar Bankası T.A.O ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. şubelerine başvuruda bulunabileceklerdir.

            İşletme başına 300.000.- (üçyüzbin) TL olan faiz/kar payı bedelinin tamamı, İdare Başkanlığımız tarafından karşılanacaktır.

 

            İşletmelerin 19 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında http://kredi.kosgeb.gov.tr adresinden başvuru formunu doldurmasıyla KOSGEB Müdürlüğü onay süreci başlayacaktır. Sürece ilişkin açıklamalar Başvuru Sayfasında bulunan kullanıcı rehberinde yer almaktadır.

 

            Ön onay verilen her bir İşletme için Yazılım Sistemi bir başvuru kodu üretecektir.

  

İşletme, KOSGEB Müdürlüğü’nden aldığı başvuru kodu ile protokole taraf Banka şubelerinden birine kredi başvurusunda bulunur. İşletmeye sırasıyla Banka Şube Onayı, Banka Genel Müdürlüğü Onayı, KOSGEB Uzman Onayı, KOSGEB Müdür Onayı ve KOSGEB Daire Başkanı Onayı verilecektir.

 

            Kredi kullandırımı Banka Tarafından yapılacak olup, kredi tutarı Tedarikçi hesabına aktarılacaktır. Makine Teçhizatın işletmeye teslim edildiğinin tespiti ve periyodik kontrolü Banka tarafından yapılacaktır.

 

            Teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler, Kredi Garanti Fonu A.Ş.’nin sunduğu kefalet hizmetlerinden yararlanabileceklerdir.

 

            2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı 16.12.2016 tarihinde

sonlanacaktır.

 

Detay Bilgi :KOSGEB  Bilecik:0 228 210 02 12 

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

 

22.09.2016
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Okunma Sayısı: 3312
resim