Haber Arşivi

BOZÜYÜK TSO BAŞKANI BUĞRA LEVENT “PARK CAM VE MİDAL KABLO A.Ş. İLE EKONOMİNİN DEVLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

  • 08.06.2017
  • bozuyuktso

İstanbul Sanayi Odası 500 büyük sanayi kuruluşu araştırması açıklandı .

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı şu değerlendirmelerde bulundu.

“İstanbul Sanayi Odası'nın tüm ülke çapıda yaptığı Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu 2016 araştırmasında ilçemizde faaliyet gösteren Park Cam ve Midal Kablo olmak üzere iki büyük firmamızın daha yer alması Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde geçen yıl Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı ağırlıklı olarak üretim faaliyeti ilçemizde bulunan sekiz (8) firma yer alırken bu sayı 2016 yılında on (10) firmaya yükselmiştir.

Daha önceki yıllarda listemizde yer alan Eti Gıda Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Esan, Vitra, Bien Seramik, Sarar ve Özdilek gibi firmalarımız yer almıştı.

Bu yıl ise bu firmalarımız ile birlikte 2016 yılı listesine Park Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve yine Midal Kablo Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi firmalarının da yer almış olmasından ayrıca gurur duyuyoruz

Bu gelişmenin bir tesadüf olmadığını özellikle belirtmek isterim Bozüyük’e küçük bir ilçe olmasına rağmen bugüne kadar bünyesinde bulundurduğu ciddi sanayi kuruluşlarıyla ülke ekonomisine gerek ihracat gerekse de istihdam anlamında  uzun yıllardır ciddi katkılar sunmaya devam etmektedir.

Son dönemde Bozüyük Organize Sanayi Bölgemizde ve İlçemiz genelinde yaşanan canlılık ve yeni yatırımlar kent ekonomisinin ve buna bağlı olarak önümüzdeki yıllarda daha fazla yeni yatırımcının bölgemize geleceğinin müjdesini vermektedir.

Bu haliyle bakıldığında zaten sürekli dışarıdan göç alarak büyüyen bir ilçe olan Bozüyük bundan böyle yeni yatırımlar ile büyümesini ve ülke ekonomisine katkısını daha da arttırarak devam ettirecektir

2018 yılı içerisinde tamamlanacak olan Bozüyük Lojistik Merkez projemiz ile yeni yatırımcılarımıza halen sunulan büyük şehirlere ve ekonomilere yakın bir kavşak konumunda bulunmak ..,  hammaddeye ve pazara yakınlık, altyapısını tamamlamış  Organize Sanayi Bölgesi gibi avantajlarımızın yanı sıra yeni bir cazibe ve avantaj daha sunulmuş olacaktır.

İstanbul'un arka bahçesi konumunda bulunan ilçemize önümüzdeki yıl ve dönemlerde sanayicilerin her geçen gün daha da tercih edeceklerini inanıyorum.

Bu vesile ile bugüne kadar üretimleri ve ülke ekonomisine sağladıkları katma değer ile üyemiz olmalarından gurur duyduğumuz firmalarımıza Park Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Midal Kablo A.Ş. nin de eklenmiş olmasını ayrı bir mutluluk ile karşılıyoruz.

Bu vesile ile İstanbul ve İzmit gibi bölgelerde yer alan ve büyüme yeni yatırım vb. Konularda sıkıntı yaşayan yer arayan firmalarımızı da bölgemize davet ediyoruz  ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız .

SAYGILARIMIZLA

05/06/2017 /BOZÜYÜK

BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

                                                                                                                                                                         BUĞRA LEVENT

 

BOZÜYÜK TSO BAŞKANI  BUĞRA LEVENT “PARK CAM VE MİDAL KABLO A.Ş. İLE EKONOMİNİN DEVLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ.”