Haber Arşivi


08

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri ile birlikte iftar yemeğinde buluştu.

 

Grand Çalı Hotel’de gerçekleşen iftar yemeğine , Bilecik Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Can, Cumhuriyet Başsavcısı Şavaş Kılıç , İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler İl Genel Meclis Üyeleri, İsmail Zeki Uyanık, Ahmet Eren,  Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş Meclis Başkanı Hakkı Aynur,  Bilecik İşkur Müdürü Ayhan Tozan, Odamız yöneticileri Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve iş adamları ile davetliler katıldı.

 

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç yaptığı konuşmada şunları söyledi;

 

 2013 yılından bu yana siz kıymetli üyelerimiz ile bir araya gelme fırsatı bulduğumuz ve geleneksel hale getirdiğimiz, odamız iftar yemeğimize hoş geldiniz.

 

Sizleri şahsım ve oda meclisim adına saygıyla selamlıyorum.

 

Ramazan ayı vesilesi ile böyle güzel bir yaz akşamında siz değerli oda üyelerimiz ile birlikte olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ayrıca belirtmek istiyorum.

Rahmet ve Bereket ay olarak bildiğimiz Ramazan ayı bizlere nefsi ve terbiye etmeyi, eldekinin kıymetini bilmeyi ve yoksunluğun ne olduğunu tüm bunlarla birlikte hoşgörü ve paylaşmanın erdemini de öğretiyor.

Geçen seneki iftar yemeğimizden bu yana ülkemiz zor ve sıkıntılı günler geçirdi. Çok şükür milletimizin sağduyusu, birlik ve beraberliği ile bu sıkıntılı günlerin üstesinden geliyoruz.

Bu mücadele sırasında aramızdan ayrılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyor, tüm emniyet mensuplarımıza güç kuvvet ve başarılar diliyorum.

Bu yemekler siz değerli üyelerimiz ile belki de en geniş katılımlı toplantılarımız oluyor.

Yine bu yemeklerimizde bir araya geliyor, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyor, kısaca sorun ve önerilerimizi paylaşma fırsatı buluyoruz.

Aramızda yeni katılan üyelerimiz ile de bir araya gelme ve tanışma fırsatı buluyoruz.

Bu vesile ile geçen yıldan bu yana aramızdan ayrılan ebediyete intikal eden oda üyelerimizi ve yakınlarını da rahmetle anmak isterim.

Benden sonra söz alacak olan Yönetim Kurulu Başkanımız Buğra bey sizlere odamız faaliyetleri ve yürüttüğümüz çalışmalar konusunda daha detaylı bilgiler aktaracaklar.

 

Nefislerimizin terbiye edildiği, 

Sabır, saygı, sevgi ve hoşgörünün arttığı

Hayır ve duaların hep birlikte paylaşıldığı..,

 

Mübarek ramazan ayının  camiamıza ve islam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.  Dedi ve sözü Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent’e bıraktı.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi..

 

Bozüyük ticaret ve sanayi odası olarak  üyelerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda ilçemiz ve bölgemiz ekonomisine değer katmaya devam ediyoruz. 

Bu çalışmalarımızın yürütülmesi sırasında üyelerimizin samimi katılımları ve geri  dönüşleri  bizleri  daha da motive ediyor. 

Geçtiğimiz yıl iftar yemeğimizde  oda hizmet binamızın tamamlanma aşamasına geldiğini  söylemiştik. Bu yıl ise yeni oda hizmet binamızda çalışmaya başladığımızın müjdesini sizlerle paylaşmak isterim.

Ramazan öncesinde siz değerli üyelerimizi meslek gruplarına göre yeni oda hizmet binamızda misafir etmeye başladık. Bu çalışmamızı önümüzdeki günlerde de devam ettireceğiz.

 

Ve ramazan sonrası inşallah oda hizmet binamızın açılışını bakanlarımız tobb başkanımız ve siz değerli üyelerimizin katılımları ile gerçekleştireceğiz.

 

“siz değerli üyelerimizden aldığımız güç ile ilçemiz ve bölgemiz ekonomisinin büyümesi..,

 

Aynı zamanda da sosyal yönden gelişimi adına da bazı ortak çalışma proje ve faaliyetlerin içinde  yer alıyoruz. Bu çalışmalarımıza, aynı şevk ile önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.

 

 

Değerli üyelerimiz hafta başı açıklanan İstanbul Sanayi Odası 500 büyük sanayi kuruluşu listesine odamızda kayıtlı Park Cam ve Midal Kablo firmalarının da girmiş olduğu müjdesini sizlerle paylaşmak isterim.

Geçtiğimiz yıllarda bu listede yer alan Eti Gıda, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Esan, Vitra , Bien Seramik Sarar..,  gibi firmalarımızın yanı sıra bu yıl yeni iki firmamızın daha listede yer almasının haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Sizlerin huzurunuzda Park Cam ve özellikle de merkez kaydı da odamızda bulunan Midal Kablo A.Ş. firmamızı bir kez daha tebrik ederim ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi sunarım.

 

Bölgemiz ve üyelerimizin sorun ve problemlerini çözüm önerileri ile birlikte her fırsatta ilgili bakanlık ve kuruluşlara iletiyoruz takipçisi oluyoruz.

Oda üyelerimiz ile ulusal ve uluslararası fuar organizasyonlarında bir araya geliyoruz.

 üyelerimizin kendi  meslek dalları ile ilgili konularda yeni deneyimler yaşamaları, yeni bilgi ve uygulamaları yerinde görmelerini sağlıyoruz..,

 

Yine üyelerimizin  mesleki gelişimlerine ve sektörel ihtiyaçlarına uygun eğitim ve seminer programları düzenliyoruz ..,

 

Sosyal sorumluk anlayışı içinde imkanlarımız ölçüsünde şehrimize değer katacak projeler içinde yer alıyoruz.

 

İlçemize yeni yatırımların kazandırılması, bölgemizin cazibesinin arttırılması yönünde..,

Başta  lojistik merkez ve Bozüyük Organize Sanayi Bölgemiz olmak üzere çalışma ve faaliyetlerimizi aralıksız yürütüyoruz.

Kadın ve genç girişimcilerimizin çalışma ve organizasyonlarına destek olurken ..,

Yine bölgemizde yeni girişimcilerin özendirilmesi ve girişim fikirlerini hayata geçirebilmeleri adına girişimcilik eğitimleri organize ediyoruz. 

Bu yemeklerimizi her yıl farklı bir üyemizin işletmesinde yapmak bizleri ayrıca memnun ediyor. Bu üyelerimize de ev sahiplikleri için ayrıca teşekkür ederim.

 

Önümüzdeki dönemde de siz değerli üyelerimizin tercih ve teveccühleri ile..,

Yeni oda hizmet binamızda daha geniş ve rahat imkanlar ile daha güzel hizmetleri ve projeleri hep birlikte hayata geçirebilmek umudu ile..,

Şahsım ve yönetim kurulum adına saygılar sunarım.

Bu vesile ile katılımlarınız için tekrar teşekkür eder ramazan ayınızı tebrik ederim. Dedi.

 

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

 

Saygılarımızla..,

 

07.06.2017

BOZÜYÜK

                                                                                                                                     TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Okunma Sayısı: 2302
resim