Haber Arşivi


18

Oda Üyelerimiz ve çalışanlarını yakından ilgilendiren Mesleki Yeterlilik Belgeleri ve bu konuda Bozüyük TSO’nun yaptığı çalışmalar ile ilgili Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT açıklamalarda bulundu. LEVENT açıklamalarında aşağıdaki konulara yer verdi.  

 

“…Mesleki Yeterlilik Belgelendirme çalışmaları uzunca bir süredir iş dünyasının gündemini oluşturuyor. Bu konuda TOBB önderliğinde kurulan MEYBEM A.Ş. ve Bozüyük TSO Organizasyonunda yasal mevzuatı uygulamak ve başta üyelerimizin  çalışanları olmak üzere bölgemizdeki meslek sahiplerinin mesleklerinin belgelendirilmesi için Teorik, Pratik ve Mülakat aşamalarından oluşan belgelendirme programına devam etmekteyiz.

 

Odamız üyelerinin cezai işlemlere maruz kalmasına neden olabilecek bu düzenlemeye uygun çalışabilmeleri amacıyla Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası belgelendirme çalışmalarını sürdürüyor.

 

2017 yılı ikinci dönemi Sınav programları 17 Ağustos - 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ahşap Kalıpçı ve Betonarme Demirci sınavlarının Teorik Mülakat ve Performans sınavları yapıldı. Yapılan uygulamalı sınavlarda MEYBEM A.Ş. eğiticileri tarafından sınava girenlerin birebir uygulama becerileri test edildi.

 

Yukarıda verilen meslek dallarına ilave olarak Odamız Üyelerinden gelen talepler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Sıvacı, Isı Yalıtımcı ve Seramik Karo Kaplamacı  gibi meslek dallarında da  Belgelendirme çalışmalarımızın devam edeceğini tüm  üyelerimiz ve meslek mensupları ile paylaşmak isterim.

 

Saygılarımızla..,

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.


18.08.2017
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Okunma Sayısı: 1743
resim