Haber Arşivi


23

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Sponsorluğu ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 2017 Programı devam ediyor.

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT bugün dünya ekonomisinin en öncelikli sorunlarının başında istihdam ve yeni iş imkanlarının yaratılması ile ekonomilerin büyütülmesi olduğunu belirtti.

  LEVENT, bu sorundan hareketle TOBB Başkanımız M. Rifat  HİSARCIKLIOĞLU’ nun da üzerinde titizlikle durduğu Girişimciliğin özendirilmesi ve teşvik edilmesi yönünde Bozüyük TSO Girişimci adaylarını desteklemeye devam ediyor.

2017 yılı için 6 Kasım Pazartesi günü 30 kursiyer ile Odamız Konferans salonunda başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimiz 13 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek. “ dedi.

Buğra LEVENT açıklamalarının devamında..,  

“Odamız Sponsorluğunda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan adayların KOSGEB ‘den hibe desteğini nakit olarak tek kalemde alamayacaklarını, işletmelerini kurmaları ile birlikte yapacakları harcamalara göre belirlenen oranlar üzerinden nakit olarak alabileceklerini, bu konuda daha önce Girişimci Adaylarının bilgilendirilmedikleri için mağdur olduklarını ve bu durumun göz önünde bulundurularak hareket edilmesi gerektiğinin bir kez daha altını çizdi…”

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri KOSGEB Eğitimcisi Eskişehir Kamu Danışmanlık Proje Hazırlama ve Eğitim Merkezi Görevlisi Sayın Eşref Burçin ÖZSAÇMACI tarafından verilecek. Bozüyük'ten müracaat eden girişimciler 4 gün ve 32 saat sürecek olan kurstan faydalanmış olacak. Program 13 Kasım 2017 tarihinde sona erecektir.

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

23.10.2017

BOZÜYÜK

TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Okunma Sayısı: 1841
resim