Haber Arşivi


21

BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN ÜYELERİN VERGİ KAYITLARINI KONTROL İÇİN DUYURU

5174 SAYILI TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR KANUNU’NUN 83 VE 84’ÜNCÜ MADDESİNE DAYANILARAK HAZIRLANAN; TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ İLE ODALAR VE BORSALAR ORGAN SEÇİMLERİ HAKKINDAKİ YÖNETMELİĞİN 8. MADDESİNE İSTİNADEN:

ODA VE BORSALAR HER YILIN OCAK AYI İÇİNDE VERGİ DAİRELERİNDEN TEMİN EDECEKLERİ, VERGİ MÜKELLEFLERİNE VE VERGİ MÜKELLEFİYETİNİ SONA ERDİRENLERE İLİŞKİN BİLGİLER KAPSAMINDA ÜYELERİNİN VERGİ KAYITLARINI İZLEMEK VE GÜNCEL HALDE TUTMAK ZORUNDADIR.

VERGİ DAİRESİNDEN ALINAN BİLGİLER KAPSAMINDA TİCARİ VEYA SINAİ KAZANÇTAN DOLAYI VERGİ MÜKELLEFİYETİ DEVAM ETMEYEN ÜYELERİN ÜYELİKLERİ ASKIYA ALINMAKTA VE SEÇMEN LİSTELERİNDEN SİLİNMEKTEDİRLER. SEÇMEN LİSTESİNDE ADI OLMAYAN ÜYENİN ODA VE BORSALARIN ORGAN SEÇİMLERİNDE OY KULLANMA HAKKI OLMADIĞINDAN, ÜYELERİMİZİN VERGİ KAYITLARINI KONTROL ETMELERİ BİR ZORUNLULUKTUR.

AYNI KANUN HÜKÜMLERİ UYARINCA, ODAMIZA OLAN AİDATLARINI ÖDEMEMELERİ NEDENİYLE ASKI LİSTESİNE ALINAN VE BU NEDENLE ODAMIZ MESLEK GRUPLARINDAN VE SEÇMEN LİSTELERİNDEN SİLİNMİŞ OLAN ÜYELERİMİZİN SEÇİMLERE KATILABİLMELERİ, AİDAT BORÇLARINI ÖDEYEREK ASKI LİSTESİNDEN ÇIKMALARI HALİNDE MÜMKÜN OLACAKTIR.

TOBB WEB-ÜYELİK MODÜLÜ VASITASI İLE VERGİ DAİRESİNDE TİCARİ VEYA SINAİ KAZANÇTAN DOLAYI VERGİ KAYDI OLMADIĞINI TESPİT ETTİĞİMİZ ÜYELERİN, VARSA DÜZELTME TALEPLERİNİ, LİSTELERİN ODAMIZ İLAN PANOSUNDA ASKIDA KALACAĞI 21.02.2018 - 02.03.2018 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR, VERGİ DAİRESİNDEN ALACAKLARI MÜKELLEFİYET BELGESİ İLE KURUMUMUZA YAZILI OLARAK BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE ODA KAYITLARININ DOĞRULUĞUNU KABUL ETMİŞ SAYILACAKLARDIR.

ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.

SAYGILARIMIZLA

BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU

 

Okunma Sayısı: 1347
resim