Haber Arşivi


16

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü dolayısıyla Bozüyük Ticaret ve Sanayi odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra LEVENT bir mesaj yayınladı.

 

Buğra LEVENT Mesajında;

 

 

 “Şanlı Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan  Çanakkale Zaferi Milli Birlik ve Beraberliğimizin ve bu mücadelede yaşananlar..,

 

Türk Milletinin Savaşta dahi insani duygularını yitirmeyen, düşmanına dahi dostça muamele eden, Milletimizin  bu insani hasletlerini tüm dünyaya gösteren bir zafer olması sebebi ile,

 

Türk ve Dünya Tarihinde ders niteliğinde  nadir yaşanacak güzel örneklerinden biridir. ”

 

18 Mart 1915 tarihinde elde edilen  bu haklı zafer, bu Milletin zor zamanlarında nasıl tek vücut olabileceğinin, eşsiz vatan sevgisi ve fedakarlık duygularının ne derece yüksek olduğunun bir kanıtıdır.

 

Çanakkale’de yazılan bu şanlı destan ve zaferler gelecek nesillere de ders ve örnek alınacak bir direniş olması sebebi ile çok özel bir öneme sahiptir.  

 

Bu duygu ve düşünceler ile Çanakkale Şehitlerimizi ve Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü İstiklal ve İstikbalimizin teminatı için canlarını veren  tüm Şehitlerimizi Rahmet ,Gazilerimizi Minnet, Şükran ve Saygı ile anıyorum.”

 

Buğra LEVENT

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Okunma Sayısı: 1503
resim