Haber Arşivi

AHİLİK TEŞKİLATINDAN SOSYAL KOOPERATİFÇİLİĞE PROJESİ

  • 01.08.2019
  • bozuyuktso

 Ticaret İl Müdürlüğü ve Şeyh Edebali Üniversitesince hazırlanan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından desteklenen ''Ahilik teşkilatından sosyal kooperatifçiliğe'' projesinin açılış toplantısı yapıldı.  

Vali Bilal Şentürk, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasındaki toplantıda, Bilecik'in ticaret hayatına ilişkin yeniden bir yapılanma içerisine gireceklerini anlatarak, esnaflarında yer alacağı eğitimler düzenleyeceklerini söyledi.  

Bilecik'in butik bir il olmasından dolayı herkese ulaşılabileceğini ifade eden Vali Şentürk, ''Bilecik ve ilçelerinin kendine özgü artıları, değerleri var. İşte bizim bunların farkındalığını artırmalıyız. Esnaflarımız ile bağlarımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Belediyelerimiz ve kurumlarımız bunu yapabilmek için sahada olacağız. Esnafımız ile konuşacağız, onlarda gelip gidecekler. Bakacağız ne yapıyoruz? Yanlış yapılıyorsa tepkimizi koyacağız, doğru işlerde de iltifatımızı esirgemeyeceğiz, gerekirse ödüllendireceğiz. 5 ayrı eğitim programında 3'er günlük eğitimler olacak. Hepsi ayrı birimde yapılacak, esnafa dönük kapsamlı bir çalışma olacak.'' dedi.   

Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta ise projenin bölgede girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve bölgedeki girişimcilik kapasitesinin artırılmasının hedeflendiğini belirterek, proje kapsamında Bilecik genelinde sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ile ortakların ihtiyaçlarının karşılanması, ortakların ekonomik ve sosyal refah seviyelerinin yükseltilmesini amaçlandıklarını bildirdi.  

Program, Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Araştırma ve Uygulama Merkezi eski Müdürü öğretim görevlisi Kazım Ceylan'ın ''Ahilik'' hakkında konuşma yapmasıyla sona erdi.

Kaynak : www.bilecik.gov.tr

            Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla..,

  31.07.2019
  BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

AHİLİK TEŞKİLATINDAN SOSYAL KOOPERATİFÇİLİĞE PROJESİ